25/60. Hudler přepsal osobní rekordy

Přidal  Pavel Krupička   do  , , ,      14. 3. 2015 9:39    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 25/60. Hudler přepsal osobní rekordy  

Od počátku března se ofenzivní stroj jménem Jiří Hudler nezastavil. Čtyřikrát po sobě zaznamenal útočník Calgary po dvou bodech, ve středu proti Anaheimu sice jen jeden, ale vše si vynahradil o dva dny později v utkání s Torontem. Na dvě branky nahrál, jednu vstřelil sám.

Pětadvacátým gólem v sezóně si olomoucký rodák vyrovnal osobní maximum, kterého dosáhl před třemi lety, než opustil Detroit. Od svého bodového rekordu se včerejším výkonem odpoutal. Se 60 body mu v ligových statistikách patří osmnáctá příčka.

Co je pro trenéra Plamenů Boba Hartleyho ještě povzbudivější, vedle českého veterána rostou i jeho mladí kolegové z útoku. Trojice Johnny Gaudreau - Sean Monahaen - Hudler v posledních šesti zápasech zaznamenala 16 branek a 14 asistencí. A to se projevuje i na postavení kanadského týmu v tabulce, v Pacifické divizi už mu patří druhé místo.

"Je úžasné, jak si tihle tři rozumějí. Jiří to vede a kluci ho následují. Jsou neuvěřitelní. Je zábava je trénovat a zábava je sledovat," těší Hartleyho. "Výborně se pohybují po ledě, jsou tvořiví a navíc zodpovědní při hře dozadu."

Páteční derby s Maple Leafs ukázalo mnohé z předností elitní formace Flames. V 6. minutě orazítkoval Hudler po Monahanově přihrávce tyč, Gaudreau se dostal k odraženému puku a poslal ho do sítě. V 15. minutě Monahan bez obvyklých parťáků ujel v oslabení a zvyšoval na 4:1. Po návratu z kabin už měl své tradiční kolegy k dispozici a bylo se na co koukat. V polovině zápasu při přesilovce tečoval Hudler Widemanovu střelu, Gaudreau si připsal druhou asistenci.

"Hudler je tvůrce hry, Johnny má rychlost a také umí něco vymyslet," hodnotí spoluhráče Monahan. "Hodně spolu diskutujeme a rozebíráme hru."

Flames i bez zraněného kapitána Marka Giordana vyhrálo pět z posledních sedmi utkání, ale nemůže si dovolit usnout na vavřínech.

"Každý zápas je klíčový. Když se podíváte na závod o play off, potřebujeme každý bod. Naštěstí se nám teď všem v ofenzívě daří," pochvaluje si Gaudreau.

Foto: Icon Sportswire

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.