Anaheim vyřadí čísla dvou legend

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      10. 7. 2018 10:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Anaheim vyřadí čísla dvou legend  

Fanshop týmu

Anaheim v pondělí oznámil, že v příští sezóně slavnostně vyřadí čísla svých někdejších kapitánů útočníka Paula Kariyi a obránce Scotta Niedermayera.

Doposud byl v organizaci Ducks tímto způsobem poctěn pouze Teemu Selänne, jehož osmička visí pod stropem haly Honda Center od roku 2015 (čtěte ZDE). Nyní se k ní přidá Kariyova devítka a Niedermayerova sedmadvacítka.

Kariya strávil v Anaheimu devět sezón, během nichž odehrál 606 zápasů s bilancí 669 bodů (300+369). Kapitánem byl mezi lety 1996 a 2003. Třiačtyřicetiletý Kanaďan se dostal loni i do Síně slávy (připomeňte si pod odkazem).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dynamic Duo v Síni slávy! Kariya a Selänne si v projevu vyměnili komplimenty

O rok starší Niedermayer, který působil v kalifornském celku v období let 2005 až 2010, dovedl klub v roce 2007 jako kapitán k zisku jediného Stanley Cupu. Celkem hájil kačeří barvy v 371 duelech, v nichž nasbíral 264 bodů (60+204). Tuto statistiku zatím žádný z beků nedokázal v klubové historii překonat. Rodák z Edmontonu byl do Síně slávy uveden už v roce 2013.

Kariyovo číslo bude vyřazeno 21. října před utkáním proti Buffalu, ceremoniál na Niedermayerovu počest je pak naplánován na 17. února 2019.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.