Andre Burakovsky podepsal kontrakt s Coloradem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      15. 7. 2019 21:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Andre Burakovsky podepsal kontrakt s Coloradem  

Fanshop týmuŠvédský vítěz Stanley Cupu s Washingtonem Capitals Andre Burakovsky podepsal novou smlouvu. Ruce si podal se zástupci Colorada Avalanche, kteří na něj získali práva koncem června. Dosud byl omezeně volným hráčem.

V uplynulé sezoně nasbíral čtyřiadvacetiletý křídelník 25 bodů v 76 utkáních a další dva v sedmi zápasech play-off. „Jsme nadšení, že jsme na svoji soupisku přidali takového rychlého urostlého útočníka jako Andre. Má spoustu zkušeností z NHL a má za sebou dobré výkony v play-off,“ řekl o své nové akvizici GM Avalanche Joe Sakic.

Do tohoto ročníku nastoupil Burakovsky do 328 zápasů a připsal si 145 bodů. Při vítězné jízdě Washingtonu v roce 2018 získal šest bodů ve 13 utkáních play-off 2018. V Coloradu získal roční kontrakt za 3,25 milionů dolarů.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz