Andrej Šustr podepsal novou smlouvu s Tampou Bay

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      30. 6. 2015 18:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Andrej Šustr podepsal novou smlouvu s Tampou Bay  

Česká hokejista Andrej Šustr podepsal novou dvouletou smlouvu s Tamcesivnhl-logo-150x150-3pou Bay, finalistou letošního Stanley Cupu. V první červencový den se tak nestane chráněným volným hráčem. Finanční podrobnosti jednocestného kontraktu nebyly prozatím zveřejněny.

Čtyřiadvacetiletý Šustr ušel dlouhou cestu od roku 2013, kdy opustil univerzitní tým v Nebrasce-Omaze (NCAA) a vyzkoušel hokej mezi profesionály. Ještě jako studenta ho na svůj přípravný kemp mladých nadějí pozvaly Pittsburgh, NY Rangers a právě Tampa, které se Šustr upsal jako volný hráč 21. Března 2013.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Začínal v záložním celku Syracuse Crunch (AHL), s nímž se ročníku 2012-13 podíval až do finále Calder Cupu. Postupně získal potřebnou dávku sebedůvěry a dnes je kmenovým zadákem Tampy Bay v nejlepší hokejové soutěži světa.

Urostlá postava (výška: 203 cm, váha: 102 kg), hra hokejkou a obětavost dělá ze Šustra jednoho z klíčových beků Lightning pro hru v oslabení. V minulé sezóně, ve které si vydělal 874 tisíc dolarů, odehrál Šustr 72 utkání v základní části (0+13) a 26 v play off (1+1).

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.