Another One Bites the Dust! Boudreau skončil na střídačce Minnesoty

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      14. 2. 2020 17:53     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Another One Bites the Dust! Boudreau skončil na střídačce Minnesoty  

Fanshop týmuDalším koučem, kterého smetla letošní vlna propouštění v NHL, se stal Bruce Boudreau. O tom, že má v Minnesotě nahnutou pozici se spekulovalo už delší dobu. O konci zkušeného trenéra informoval GM Wild Bill Guerin.

Pětašedesátiletý Boudreau převzal Minnesotu Wild před ročníkem 2016-2017. Pod jeho vedením mužstvo dvakrát prohrálo v prvním kole play-off a loni se vyřazovacích bojů vůbec nezúčastnilo. V současnosti ztrácí jeho už bývalý tým tři body na poslední postupovou příčku ve své konferenci.

Před působením u Wild vedl rodák z Toronta 4,5 roku Anaheim Ducks. Angažmá v Kalifornii dosud zůstává jeho nejdelším v NHL. Jeho první štací v nejprestižnější lize světa byl Washington Capitals, kde vydržel čtyři roky.

Podrobnosti připravujeme.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz