Arizona to myslí vážně! K boji o úspěch bude mít po ruce Halla

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      16. 12. 2019 23:37     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Arizona to myslí vážně! K boji o úspěch bude mít po ruce Halla  

Fanshop týmuDlouho očekávaný trejd se konečně dopekl. Taylor Hall, jednička draftu 2010, podruhé v kariéře mění dres. Novým působištěm hvězdného levého křídla se stali Arizona Coyotes.

Společně s Hallem se z New Jersey stěhuje též Blake Speers. Ďáblové za ně inkasovali obránce Kevina Bahla, útočníky Nicka Merkleye a Nata Schnarra s první volbou draftu 2020 a podmíněnou třetí volbou draftu 2021.

V případě, že 28letý Kanaďan prodlouží s Kojoty smlouvu a ti zároveň vyhrají alespoň jednu sérii play-off, budou Devils v roce 2021 vybírat v prvním v kole. Pokud Arizona splní alespoň jednu z těchto podmínek, dostanou Ďáblové výběr ve 2. kole.

New Jersey si i nadále ponechává 50 procent z hráčova platu a celky si tak rozdělí rovným dílem cap hit ve výši šest miliónů dolarů.


Kdo jsou další tváře výměny?

19letý Bahl byl získán Kojoty ve druhém kole draftu 2018 a aktuálně působí v OHL.

22letý Merkley se dostal k vrcholovému hokeji na draftu 2015, kdy si jej Coyotes vybrali v prvním kole. Nyní již třetím rokem obléká dres Tusconu v AHL.

20letý Schnarr byl draftován v roce 2017 ve třetím kole a po angažmá v OHL se letos přesunul do American Hockey League.

22letý Speers si pootevřel vrátka do NHL v roce 2015, kdy jej Devils draftovali ve třetím kole. Poslední tři ročníky farmařil v AHL. Na svém kontě má již tři zápasy za první tým.


„Taylor Hall je jedním z elitních talentů v dnešním hokeji: vítěz Hart Trophy, špičkový hráč a jeden z nejlepších útočníků v NHL,“ okomentoval obchod generální manažer Yotes John Chayka. „Z Taylorova příchodu jsme nadšeni. Budeme dál pokračovat v naší misi, abychom do Arizony přinesli Stanley Cup.“

Hall ve čtyřech sezonách u Devils odehrál 211 utkání a připsal si 208 bodů (76+132). Po sezoně 2017-2018 převzal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Podle informací Darrena Dregera ze stanice TSN se stane Hall po sezóně s největší pravděpodobností volným hráčem, případné nabídky Coyotes si však má v plánu vyslechnout.

Pro Halla se jedná o třetí působiště v lize. V červnu 2016 ho Oilers vytrejdovali do New Jersey výměnou za obránce Adama Larssona.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz