Benn na odchodu z Dallasu? Zájem projevil Vancouver. Zuccarello by rád zůstal

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      13. 5. 2019 14:13     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benn na odchodu z Dallasu? Zájem projevil Vancouver. Zuccarello by rád zůstal  

Fanshop týmuJamie Benn se blíží k třiceti letům věku. Letos zažil zvláštní sezonu, kdy musel strpět společně s Tylerem Seguinem kritiku od majitele Stars Toma Galiardiho. Tato epizoda nenávratně otřásla Bennovou touhou zůstat v Texasu.

Pravdou je, že kapitán Dallasu prožil svoji nejhorší sezonu za posledních devět let. Vstřelil sice obstojných 26 branek a přidal k nim 27 asistencí, na borce, jenž pobírá 9,5 milionů dolarů je to však málo. Lepší statistiky si připsal v play-off, když ve 13 utkáních získal 10 bodů a pomohl Dallasu v postupu přes první kolo vyřazovacích bojů.

Vítěz Art Ross Trophy z roku 2015 poutá pozornost ostatních klubů. Vážným zájemcem o jeho služby je podle experta Sportsnet Elliota Friedmana Vancouver Canucks. Podle zákulisních informací by v případě stěhování se z Dallasu preferoval právě Vancouver, odkud pochází.

Jak by takový trejd mohl vypadat?

Canucks by mohli nabídnout centra Bo Horvata a mladého finského zadáka Olliho Juoleviho. Vancouver by tak posílil svůj útok s Petterssonem a Boeserem o zkušenosti, Stars by zase získali o pět let mladšího centra než jejich dosavadní kapitán a dalšího mladého Fina do defenzivy. Horvatova letošní čísla ukazují, že by měl mít potenciál Bennův bodový přírůstek nahradit. Dojde na tuto výměnu?

A co Zuccarello?

Dobrou zprávou pro Stars naopak může být nedávné vyjádření Matse Zuccarella. Norský forvard v něm řekl, že by rád i nadále oblékal zeleno bílé barvy. O svých plánech se rozpovídal s Matthewem DeFranksem z Dallas News. „Je to můj tým. Uvidíme, co se připravuje. Jsem ten typ hráče, který má rád, když v něj někdo věří a chce ho,“ sdělil reportérovi.

Zuccarello se do Texasu stěhoval z New York Rangers těsně před uzavřením přestupů. V červnu mu vyprší jeho čtyřletý kontrakt za 4,5 milionů dolarů ročně. Po svém přestupu stihl v základní části nastoupit jen do dvou utkání v dresu Stars, poté jej zastavilo zranění. V plné síle se ale vrátil pro play-off a 11 body ve 13 zápasech výraznou měrou přispěl k postupu Hvězd do druhého kola.

Podle Larryho Brookse z New York Post se Mats nerozešel v dobrém s vedením Rangers, jeho návrat na Manhattan tak nevypadá reálně. Naopak Stars by měli mít pro jeho podpis dostatek prostoru, jelikož se očekává, že z jejich výplatní listiny zmizí kontrakty Spezzy (7,5 milionů ročně) a Methota (4,9 milionů dolarů ročně).

 

Titulní foto: Icon Sportswire

 

 

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz