Bez zájmu. Nechtěný Rutta míří na farmu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      15. 12. 2018 11:45     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bez zájmu. Nechtěný Rutta míří na farmu  

Fanshop týmu

Obránce Blackhawks Jan Rutta prošel waiver listinou nechráněných hráčů bez povšimnutí a klub jej tak posílá na farmu k týmu Rockford IceHogs.

Osmadvacetiletý rodák z Písku odehrál v této sezóně za Chicago 23 zápasů se ziskem šesti bodů a průměrným ice timem 16:18.Ruttovým vysláním do záložního celku mají Jestřábi možnost zapsat na soupisku Gustava Forslinga, jenž by se měl brzy zotavit ze zranění ramene.

Rutta debutoval v NHL loni, když jako nedraftovaný hráč podepsal smlouvu s Chicagem. Celkem naskočil v minulém ročníku do 57 utkání, v nichž si připsal šest gólů a 20 bodů.

Chomutovský odchovanec zatěžuje rozpočet illinoiského mančaftu částkou 2,25 mil. dolarů.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.