Blíží se konec zkušeného veterána?

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      1. 4. 2019 9:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Blíží se konec zkušeného veterána?  

Fanshop týmuBrankář Roberto Luongo je výjimečný v tom, že vychytal nejvíce výher v historii hned ve dvou klubů – Floridy, kde hraje nyní, a ve Vancouveru. V Panthers je na čele díky 229 výhrám, u Canucks díky 252 výhrám. Takováto vysoká čísla ale předvídají to, co i sám Lungo cítí, že se blíží mílovými kroky – konec profesionální kariéry.

Podle Nicka Kypreose ze Sportsnet už vzhledem k stále se horšícímu zdraví. „Nejspíš nastoupí do kempu, neprojde zdravotní prohlídkou a bude tak zapsán na listinu dlouhodobě zraněných. Tak dostane peníze ze zbývajících tří let své smlouvy, aniž by to znamenalo penalizaci pro Floridu nebo Vancouver,“ myslí si zámořský expert.

Devětatřicetiletý Kanaďan letos nastoupil do 41 utkání, průměr branek na zápas má 3.1 a 90% úspěšnost zákroků. V roce 2009 podepsal dvanáctiletou dohodu s Canucks na 64 milionů dolarů, která mu má běžet až do konce ročníku 2021-2022.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz