Bolts a Kings obchodovali. Slovenský brankář se vrací do Kalifornie

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      14. 6. 2018 6:06    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bolts a Kings obchodovali. Slovenský brankář se vrací do Kalifornie  

Fanshop týmu

Slovenský gólman Peter Budaj se po necelých dvou sezónách vrací do Los Angeles. Tampa jej ve středu vyměnila za útočníka Andyho Andreoffa.

Pětatřicetiletý rodák z Banské Bystrice odchytal v uplynulé sezóně za Lightning jen osm duelů s úspěšností zákroků 87,6 % a průměrem 3,77 inkasovaných gólů na zápas. Na Floridu se Budaj stěhoval v únoru 2017 v trejdu za brankáře Bena Bishopa.

V Kalifornii se přitom slovenskému veteránovi dařilo mnohem více. V letech 2015 až 2017 strážil svatyni Králů v 54 utkáních s bilancí 28-20-3, úspěšností 91,6 %, průměrem 2,15 a sedmi čistými konty.

Z aktuální dvouleté smlouvy zbývá Budajovi ještě jeden rok s platem 1,025 miliónů dolarů.

Sedmadvacetietý Andreoff, jehož Kings draftovali v roce 2011 z celkového 180. místa, naskočil v posledním ročníku do 45 zápasů se ziskem devíti bodů (3+6). Tvrdý forvard by měl v Tampě působit ve třetí nebo čtvrté formaci.

Titulní foto: Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.