Borowiecki deklasoval nováčka Bruins

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      24. 10. 2018 6:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Borowiecki deklasoval nováčka Bruins  

Fanda NHL

Bostonský nováček Urho Vaakanainen nedohrál úterní duel s Ottawou. Devatenáctiletý finský bek musel z klání odstoupit s otřesem mozku poté, co jej obránce Sens Mark Borowiecki udeřil loktem do tváře.

Ottawský hrubián nebyl za zákrok potrestán. Není ale vyloučeno, že si na incident posvítí Oddělení hráčské bezpečnosti NHL.

Zápas bylo pro Vaakanainena teprve jeho druhým v NHL. Z American Hockey League jej klub povolal minulý týden.

Pokud je zranění mladého Evropana vážnější, bude to pro Boston další rána do obranných řad. Klub se musí už nyní potýkat s absencí Toreye Kruga, Charlieho McAvoye (více ZDE) a Kevana Millera.

Vaakanainena si Bruins vybrali na draftu 2017 z celkového 18. místa. Rodák z Joensu strávil minulý ročník ve finské nejvyšší soutěži, kde za SaiPu odehrál 43 utkání se ziskem 11 bodů (4+7).

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.