Brad Marchand podepsal s Bostonem novou smlouvu

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      26. 9. 2016 20:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brad Marchand podepsal s Bostonem novou smlouvu  

Brad Marchand prožívá skvělý rok. S Bostonem mu sice podruhé v řadě uteklo play-off, ale na druhou stranu si v loňské sezoně stanovil svá osobní maxima v počtu branek (37) a bodů (61). Skvěle si vede i na Světovém poháru – v semifinále vstřelil Rusku dvě branky. Celkově se do statistik na World Cupu zapsal už pětkrát.

Marchand se v průběhu let vypracoval v nepostradatelného hráče pro Bruins, díky čemuž s ním vedení klubu uzavřelo novou smlouvu. Marchandovi po ročníku 2016–17 vyprší čtyřletý kontrakt za 18 milionů dolarů. Pokud by s ním Medvědi nepodepsali smlouvu, stal by se z něj nechráněný volný hráč.

Boston si služby 28letého rodáka z Halifaxu pojistil až do roku 2025. Nový kontrakt zní na osm let za 49 milionů dolarů (průměrně 6,125 milionů za sezonu).

„Tohle je pro mě a mou rodinu nesmírně vzrušující den,“ prohlásil Marchand. „Rád bych poděkoval rodině Jacobových (vlastníci Bostonu), Camu Neelymu (prezident), Donu Sweeneymu (generální manažer), Claudeu Julienovi (kouč), trenérskému týmu, mým spoluhráčům a našim fanouškům za neutuchající podporu a za to, že mi věří. V Bruins jsem od začátku kariéry a nikde jinde bych nehrál raději. Těším se, že udělám všechno pro úspěch mužstva a pro to, abychom vrátili Stanley Cup zpátky do Bostonu,“ tvrdí odhodlaně Marchand.

„Boston je mým druhým domovem. Strašně ho miluju. A moc se mi zamlouvá, co je před námi,“ říká kanadský útočník. Marchand v NHL dosud odehrál sedm sezon, ve kterých si připsal 289 bodů (153+136). S Medvědy v roce 2011 vyhrál Stanleyův pohár, k němuž přispěl 19 body za 11 branek a 8 asistencí.

Autor  

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.