Brent Burns se těší na nového trenéra i změny v sestavě Sharks

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      13. 7. 2015 8:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brent Burns se těší na nového trenéra i změny v sestavě Sharks  

Obránce San Jose Sharks Brent Burns si užívá léto, ovšem nepřestává přitom myslet na budoucnost. „Bude to pár zajímavých týdnů,“ říká letošní vítěz Foundation Player Award za charitativní činnost k bezprostřední budoucnosti svého týmu.

Sharks se poprvé od roku 2003 nedostali do play off a generální manažer Doug Wilson už dal na vědomí, že tohle bude léto změn. Žraloci hodlají být aktivní jak na trhu volných hráčů a možná přistoupí i k nějakým významným trejdům.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Výhodu San Jose je, že má poměrně dost místa pod platovým stropem, což mu dává flexibilitu v oblasti možných posil a změn v sestavě. „Uvidíme, hovoří o tom hodně,“ řekl Burns na adresu činovníků klubu. „Máme tady opravdu dobrou partu, ale z nějakého důvodu jsme to nedokázali dát dohromady.“

„S našimi týmovými lídry se cítím skutečně dobře. Hrál jsem s několika hráči, kteří se budou řadit mezi legendy. Jen jsme prostě nebyli schopni vyhrávat,“ dodal obránce Sharks.

San Jose patřilo dlouhodobě k nejlepším týmům základní části, úspěch ale neumělo přenést do play off. Letos se mu nedařilo ani v regulérní sezóně. Nakonec to došlo tak daleko, že musel skončit trenér Todd McLellan, kterého nahradil Pete DeBoer, jenž trénoval na Floridě a v New Jersey.

Dodejme, že DeBoer byl také asistentem McLellana na kanadské střídačce na letošním světovém šampionátu v Praze a v Ostravě, kde vyhrál javorový list po krásných výkonech zlaté medaile.

Burns si na stejném turnaji zahrál také a z DeBoerovy práce byl nadšený. „Řekl jsem to už dřív, že Todd je výjimečný kouč a jeden z nejlepších trenérů v lize. Myslím, že Pete je podobný v tom smyslu, že je přístupný, pořád má kontrolu nad lavičkou a vy o tom víte.“

„Je to detailista a dokáže dělat takové ty drobné změny během utkání, což je ohromné. Nejdůležitější věc je, že je otevřený a dovede vyjít se všemi 25 hráči na lavičce,“ těší se Brent Burns.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.