Select Page

Bryan Bickell se rozloučil. Liga a hráči věnovali peníze jeho nadaci

Bryan Bickell se rozloučil. Liga a hráči věnovali peníze jeho nadaci

Bill Masterton Trophy dostal Craig Anderson, jenž má za sebou těžkou sezónu, během které musel protrpět manželčin souboj s rakovinou. Na předávání cen v Las Vegas byl však k vidění ještě jeden dojemný příběh. Byl tu také Bryan Bickell, útočník Caroliny, jenž se v sezóně vrátil k lednímu hokeji, přestože mu byla diagnostikována roztroušená skleróza.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Překvapením pro Bickella i jeho ženu Amandu byl dar 20 000 dolarů od NHL a Hráčské asociace jejich společné nadaci Bryan and Amanda Bickell Foundation, která se zabývá výcvikem psů, jež mají pomáhat dětem s roztroušenou sklerózou.

„Opravdu mě tím překvapili,“ poděkoval dárcům Bickell, který se v Las Vegas loučil s kariérou. „Byl to pěkný dar naší nadaci, která se snaží najít lidem servis v podobě cvičených psů. Je to určitě dobrý krok, který by nám měl pomoct.“

Bickellův souboj s roztroušenou sklerózou, která zasahuje centrální nervovou soustavu, byl na předání cen označen za inspirativní moment. Diagnózu se dozvěděl 10. listopadu. Nevěděl, jestli se ještě někdy postaví na brusle. Podstoupil léčbu a nakonec se opravdu znovu objevil v arénách NHL, kam se vrátil v průběhu února.

V lednu už trénoval. Před nástupem do NHL sehrál několik zápasů na farmě v AHL. Nároky na tělo v nejslavnější hokejové lize jsou ale příliš vysoké, takže se posléze Bryan Bickell přeci jenom rozhodnul s hokejem raději skončit. 9. dubna vstřelil ve svém posledním zápase NHL proti Philadelphii gól ze samostatného nájezdu.

S Chicagem vyhrál dva Stanley Cupy, v letech 2013 a 2015. Teď se bude snažit šířit osvětu kolem nepříjemné choroby a dodávat sílu lidem, kteří jsou ve stejné situaci, jako je on.

„Byl jsem z toho trochu nervózní, jestli sem jet, ale je pocta tady být. Sledovat uznání lidí k mému příběhu a k tomu, čím jsem tento rok prošel. Jsem vážně šťastný, že to tak skončilo,“ řekl Bickell.

V NHL nasbíral 136 bodů (66+70) v 395 zápasech za Blackhawks a Hurricanes. Rád by nyní využil svého statusu známé osobnosti. Chce o chorobě co nejvíc mluvit a inspirovat ostatní. Také doufá, že jeho práce pomůže fondům, které pomáhají v boji s touto chorobou.

„Nejdůležitější věc, o které se mnou hodně lidí mluvilo, je inspirace spoluhráčům, kterou jsem jim byl. Pozitivní přístup k překonání něčeho, co vám změní život. Vybojovat si cestu zpátky,“ řekl při svém loučení s ledním hokejem jednatřicetiletý Kanaďan.

Výsledky

18.10.19.10.20.10.
Pittsburgh NY Rangers 5:4
Florida Philadelphia 1:5
Toronto Washington 2:0
Tampa Bay New Jersey 4:5
Vancouver Ottawa 3:0
Colorado Nashville 1:4
Columbus Winnipeg 5:2
Arizona Dallas 1:3
Carolina Edmonton 5:3
Buffalo Vegas 4:5
Montréal San Jose 2:5
Detroit Toronto 3:6
Chicago St Louis 2:5
Montréal Los Angeles 1:5
Vancouver Boston -:-
NY Islanders NY Rangers -:-
Nashville Philadelphia -:-
Tampa Bay Columbus -:-
New Jersey Ottawa -:-
Edmonton Chicago -:-
St Louis Colorado -:-
Carolina Calgary -:-
Dallas Arizona -:-

Twitter