Bude další World Cup a po něm další, slibuje spokojený Gary Bettman

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      28. 9. 2016 11:09     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bude další World Cup a po něm další, slibuje spokojený Gary Bettman  

Úspěch Světového poháru láká vedení NHL určitě si tento turnaj zopakovat. Po dvanácti letech, kdy hlavně díky účastí nejlepších hráčů na olympijských hrách nebyl o další konání World Cupu zájem, došlo k obnovení této myšlenky a všichni jsou spokojení.

„Je dobré říct, že budou další Světový pohár a po něm další Světový pohár a po něm další, na pravidelné bázi,“ slíbil šéf NHL Gary Bettman (na snímku).

„Zatím jsme si s Hráčskou asociací nesedli, abychom se rozhodli, zda to bude za čtyři, za tři nebo za pět let. To teprve bude v jednání. Až za pár dnů skončíme, nabereme dech, podíváme se na všechno s odstupem, pobavíme se o tom. Co můžeme udělat lépe, co můžeme udělat jinak a začneme plánovat do budoucna.“


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Zatím se neví, zda se liga vrátí ke starému modelu s národními týmy nebo zůstane u varianty použití vybraného evropského celku či celku mladých hráčů.

„Hlavním předpokladem po těch deseti letech bylo: ‚Přinesme ten turnaj zpátky a udělejme ho velký‘,“ prozradil Bettman. „Rozhodli jsme se pro Toronto, nyní máme důležitý turnaj na mezinárodním sportovním poli.“

Ligový komisař je rád, že zahrnutí týmu Evropy a výběru Severní Ameriky do 23 let byl úspěch, přestože tento nápad viděla řada kritiků skepticky. Tým Evropy, složený z osmi národností, zaskočil Českou republiku i Američany. Nyní hraje finále. V semifinále si poradil se Švédskem.

Tým mladých hráčů Severní Ameriky také patřil k ozdobám Světového poháru. Prezentoval se obrovskou rychlostí a šikovností. Hvězdy jako Connor McDavid, Jack Eichel, Auston Matthews nebo Johnny Gaudreau lidi bavily.

„Přes spoustu skepse z minulého roku ten koncept fungoval skvěle. Není žádných pochyb o tom, že nejvyrovnanější mezinárodní turnaj všech dob z toho vzniknul proto, že tým Evropy a Severní Ameriky byly konkurenceschopnější než jakýkoli sedmý nebo osmý národní tým,“ myslí si Bettman. „Jestli to znamená, že je to prototyp budoucnosti? Ne tak jistě. Zatím jsme nezačali nic plánovat.“


Bude vás zajímat:


Také viceprezident NHL Bill Daly byl zaskočený například popularitou výběru mladých Severoameričanů. „Myslím, že ten tým hrál ohromně. Byl skvěle vybraný, skvěle koučovaný, hráči byli úžasní. Tým i hráči zasáhli srdce fanoušků. Stali se turnajovým miláčkem, to se snad ani nedalo předpokládat.“

Důležité bude určit pro příště místo, kde se bude turnaj konat. Daly nevyloučil možnost pořádat turnaj v Evropě, ani neodmítl představu, že by se každý zápas hrál jinde. V roce 1996 se hrálo na devíti různých místech v šesti zemích, v roce 2004 to bylo sedm míst v šesti zemích. Letošní rok byl návratem ke klasice a k jednomu jedinému dějišti.

„Není ale moc míst jako Toronto, to je třeba si uvědomit,“ zdůraznil Daly. „Tenhle turnaj to fungovalo, pro město to byla výzva. Zatím jsme všechno nevyhodnotili, do budoucna ale vidím rozdělení zápasů mezi různé trhy jako možnost,“ slíbil ligový viceprezident.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.