Bude náš před tréninkovým kempem, hlásá Treliving o hvězdě Flames

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      5. 8. 2019 10:18     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bude náš před tréninkovým kempem, hlásá Treliving o hvězdě Flames  

Generální manažer Calgary Brad Treliving očekává, že útočník Matthew Tkachuk podepíše novou smlouvu ještě před tréninkovým kempem. O své přesvědčení se podělil s Aaronem Vickersem z oficiálních ligových stránek.

„To jsou naše očekávání, naše naděje i náš cíl,“ prohlásil Treliving. „Na tomhle nyní pracujeme a vím, že tohle si přeje i Matthew. Musíme pokračovat v našem úsilí a dostat se do bodu, ve kterém se dohodneme na oboustranně výhodném kontraktu.“

Tkachuk je jedním z několika „high-profile“ chráněných volných hráčů, kteří si se svým týmem stále neplácli. Jeho agenti navíc údajně čekají na to, jak pochodí Mitch Marner v Torontu. Od toho pak mají odvodit i své požadavky.

Flames mají aktuálně pod platovým stropem volných 7,7 mil. dolarů, což nemusí 21letému Američanovi stačit. Calgary k tomu musí podepsat i dalšího forvarda Andrewa Mangiapaneho.

„Ve světě platových stropů je množství dolarů, se kterými můžete počítat, omezené,“ pokračoval Treliving. „Máme tu dobré mladé hokejisty, kteří jsou v nejlepších letech nebo se dostávají na vrchol kariéry. Matthew se etabloval jako špičkový hráč, který má za sebou pouhé tři roky v NHL. Musíme se o ně postarat a začlenit je do celkové strukury mužstva.“

Tkachuk se jako šestý muž draftu 2016 stal rychle tváří Plamenů. V minulé sezóně naskočil do 80 duelů, ve kterých vstřelil 34 gólů a 77 bodů. V obou případech se jedná o jeho kariérní maxima.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.