Budou mladé hvězdy Toronta riskovat? V tomto měření sil půjde o hodně

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      16. 5. 2018 13:57    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Budou mladé hvězdy Toronta riskovat? V tomto měření sil půjde o hodně  

Fanshop týmuLoni začátkem léta se Edmontonem šířila panika. Mladá superhvězda Connor McDavid byla sice teprve ve druhém roce svého nováčkovského kontraktu, vedení Oilers však nechtělo čekat a svůj ceněný drahokam si pojistilo. Výsledkem byla rekordní smlouva na osm let za 100 milionů dolarů. O rok později se v podobné situaci nachází Toronto. Nováčkovské dohody budou po příští sezoně končit Austonu Matthewsovi a Mitchellu Marnerovi.

Dravé hvězdy Toronta Maple Leafs Auston Matthews a Mitchell Marner očekávají své nové smlouvy. Respektovaný novinář televize Sportsnet Elliot Friedman ale začal spekulovat, že se obě naděje nevydají McDavidovou cestou a případné letošní nabídky od Toronta nepodepíší.

„Neříkám, že se to nestane. Jenom si myslím, že pokud je Toronto letos osloví, nejsem přesvědčený, že nabídku přijmou,“ řekl v rádiovém interview odborník na NHL. Friedman ani další zámořští novináři si nemyslí, že Matthewsův vztah ke klubu je oslabený údajným konfliktem s koučem Babcockem z konce sezony. Podle Friedmana budou oba mladíci spíše chtít získat lepší vyjednávací pozici v příštím roce, kdy se z nich mohou stát chránění volní hráči. Vydařená sezona 2018-2019 jim může v konečném důsledku přinést ještě vyšší cifry na smlouvách, pokles formy nebo zranění zase mohou jejich pozici značně oslabit. Půjdou obě naděje do tohoto rizika?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz