Budoucnost Winnipegu řádila. Laine dvakrát skóroval, trefil se i Connor

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      28. 10. 2016 19:23    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Budoucnost Winnipegu řádila. Laine dvakrát skóroval, trefil se i Connor  

Výhru Winnipeg Jets 4:1 nad Dallasem zařídila budoucnost. A to doslova. Dvakrát se totiž střelecky prosadil finský útočník Patrik Laine a premiérový gól v NHL si připsal Kyle Connor, další nováček v sestavě Tryskáčů.

Devatenáctiletý Connor se trefil v 17. minutě a hned šlo o vítěznou branku zápasu. Při přečíslení dva na jednoho ujel s Nikolajem Ehlersem, který mu nahrál, a přesnou střelou překonal Anttiho Niemiho v brance Stars. Connor touto trefou zvýšil na 2:0.

Connorova první trefa v NHL

„Bylo to vzrušující. Brejk dva na jednoho pramenil z dobré defenzivní hry. Ehlers skvěle přihrál a snažil jsem se vystřelit nahoru. Je to skvělý pocit. Hodně tvrdě pracujete na tom, abyste se do téhle pozice dostali. Odměnou vám je skvělý pocit,“ vypráví nadšeně Connor, kterého si Jets vybrali jako 17. hráče v pořadí na draftu 2015.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


O další dva zásahy do sítě Dallasu se postaral Patrik Laine, celková dvojka červnového draftu 2016. V obou případech se prosadil z přesilové hry. Osmnáctiletý rodák z Tampere se v sedmi zápasech trefil šestkrát.

Laineho pátý gól v sezoně…

… A šestý

„Hráli jsme jenom sedm utkání, ale je prima, že se mi povedlo dát tolik branek, které pomohly k vítězstvím mého týmu,“ říká Laine, který byl zvolen hlavní hvězdou večera.

„Myslím si, že si zvyknul na střílení gólů. U první střely věděl, kam půjde. U druhé branky neměl moc prostoru, ale dělá to tak často, že věděl, kam míří. Je to úžasný střelec,“ chválí Laineho trenér Winnipegu Paul Maurice.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.