Bye-bye, Hockeytown. Detroit se odhodlal k revolučnímu kroku

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      26. 8. 2018 9:03     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bye-bye, Hockeytown. Detroit se odhodlal k revolučnímu kroku  

Fanda NHL

Fanshop týmu

Pro fanoušky uplynulých dvou dekád byl název „Hockeytown“ synonymem pro značku Detroit Red Wings. Nyní se klub rozhodl, že legendární přezdívku odstraní ze středového kruhu. V nedávno vystavěné Little Caesars Aréně tak končí jedna éra.

„Střed ledu bude mít nový, svěží vzhled: okřídlené kolo, jedno z nejikoničtějších log v celém profesionálním sportu v něm bude mít výhradní pozici,“ cituje klubové prohlášení Kirkland Crawford z deníku Detroit Free Press.

Původní a nový vzhled středového kruhu:

Pojmenování „Hockeytown“ se uchytilo v 90. letech, kdy získala Rudá křídla dva Stanley Cupy. Za více než 20 let se pak stihlo rozšířit i mimo hranice Michiganu a stalo se jedním ze symbolů celku Original Six.

Informace o změně designu ledové plochy přitom přichází jen pár dní poté, co musí příznivci Red Wings čelit zprávám o konci kariéry týmových ikon Henrika Zetterberga (čtěte ZDE) a Niklase Kronwalla (více ZDE).

Ve městě u Velkých jezer se očividně schyluje k novým časům.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.