Byl to skvělý zážitek, říká o Heritage Classic Lucic

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      24. 10. 2016 16:04    Komentář  

Heritage Classic se na scénu vrátilo po dvou letech. Čtvrté vydání této venkovní série svedlo proti sobě na Investors Group Field domácí WinnipegEdmonton Oilers. Z vítězství 3:0 se před zraky 33 240 diváků radovali Olejáři.

Jedním z hráčů, kteří se na utkání velmi těšili, byl Milan Lucic, letní posila Oilers. „Když jsem podepsal smlouvu s Edmontonem, Heritage Classic bylo jedním z dat, které jsem si zaškrtl v kalendáři, protože jsem nikdy předtím venkovní utkání nehrál. Počasí naštěstí bylo dobré a nebyla nám zima. Díky dvouhodinovému odložení jsme se cítili jistěji,“ říká osmadvacetiletý útočník, který kvůli zranění přišel o možnost nastoupit za Boston v novoročním utkání Winter Classic 2010 proti Philadelphii.

Start zápasu se kvůli počasí musel posunout o dvě hodiny. V průběhu první třetiny byla část hrací plochy pokryta sluncem, což hráčům ztížilo podmínky. „Nebyla moc zima a naštěstí nepršelo. Po první třetině už slunce nehrálo žádnou roli. Kromě první třetiny panovaly hodně dobré podmínky,“ tvrdí Lucic.

Sestřih zápasu Heritage Classic

„Oba týmy hráli zpočátku rozpačitě, protože jsme nevěděli, jaké budou podmínky a jaký bude led. Je opravdu rozdíl, když nemáte za plexisklem fanoušky. Když se puk svezl po plexisklu, na chvíli jsme ho ztratili z dohledu. Po pár nárazech, několika přihrávkách a vytvoření několika šancí jsme se dostali do tempa,“ říká letní posila Oilers.

Podle Lucice, který v dresu Edmontonu zahájil svou desátou sezonu v NHL, se venkovní zápas zase tolik nelišil od klasického souboje v hale. „Když se dostanete do zápasového režimu, zapomenete na to, že hrajete venku. U první branky se k nám šťastně odrazil puk, což se nám v halách moc nestává, ale zvítězili jsme díky tomu, že jsme si užívali hru a hráli jednoduše.“


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Nadšený Lucic, který v létě podepsal s Olejáři sedmiletou smlouvu za 42 milionů dolarů, si Heritage Classic náramně užil.

„Bylo to skvělé, ta cesta z tunelu k divákům a na hřiště. Když jsem viděl diváky poprvé, byl to skvělý zážitek. Na konci jsem se podíval kolem a uložil si ten obrázek do hlavy, protože nikdy nevíte, jestli si podobný zápas ještě někdy zahrajete. Když navíc vyhrajete, je to mnohem větší zážitek,“ uzavírá Lucic.

Winnipeg – Edmonton 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a asistence: – 29:24 Mark Letestu, 31:10 Darnell Nurse (Connor McDavid, Zack Kassian), 37:16 Zack Kassian (Benoit Pouliot, Ryan Nugent-Hopkins).

Střely na branku: WPG 10-11-10=31, EDM 8-14-10=32. Přesilovky: 0/4 – 0/2. Aréna: Investors Group Field (33 240 diváků).

Brankáři: Hellebuyck 32/29 – Talbot 31/3.
Hvězdy utkání: Talbot, Kassian, Letestu (všichni EDM).

Česká účast: – .
Slovenská účast: – Andrej Sekera (22:04, +2, 1 střela, 1 zbl. střela)

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.