Bývalý kapitán Predators Greg Johnson zemřel v 48 letech

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      10. 7. 2019 12:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bývalý kapitán Predators Greg Johnson zemřel v 48 letech  

Fanshop týmuSmutná zpráva obletěla hokejový svět. V pondělí zemřel v 48 letech někdejší kapitán Nashville Predators Greg Johnson. Byl mezi hráči, kteří za Predators hráli v jejich úplně první sezoně v NHL.

Johnson strávil v Nashvillu celkem sedm let, kdy posbíral celkem 238 bodů. V premiérovém ročníku Predátorů (1998-1999) si připsal své osobní maximum – 50 bodů v 68 zápasech. Od roku 1998 nosil na dresu „A“ pro asistenta kapitána, mezi lety 2001-2006 byl plnohodnotným kapitánem.

Naposledy se v NHL objevil v dresu Detroit Red Wings v sezoně 2005-2006. Při zdravotní prohlídce před následující sezonou u něj lékaři objevili problémy se srdečním tepem, kvůli kterým byl donucen skončit. Nastoupil do 785 utkání a získal 369 kanadských bodů. V nejprestižnější lize světa oblékal dres Nashvillu, Detroitu, Chicaga (z něj v roce 1998 do Predators přišel) a Pittsburghu.

„Greg byl tváří tehdejšího týmu. Byl to jeden z nejmilejších chlapů, které jsem kdy potkal,“ vzpomínal na svého někdejšího spoluhráče bývalý brankář Predátorů Chris Mason pro USA Today.

Dodnes drží rekordy Predators v počtu gólů v oslabení (11) a získaných bodů v oslabení (17). Johnsonův bratr Ryan hrál taktéž v NHL a nyní pracuje ve vedení Canucks.

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz