Calgarský kmet odchází do Evropy

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      30. 8. 2018 10:53     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Calgarský kmet odchází do Evropy  

Fanda NHL

Útočník Matt Stajan pravděpodobně ukončil svou zámořskou kariéru, když se dohodl na spolupráci s mnichovskými Red Bulls z německé nejvyšší soutěže.

Dlouholetý hráč NHL byl nechráněným volným hráčem. Posledních osm sezón strávil v organizaci Flames, k nimž byl vytrejdován v roce 2010 z Toronta.

Čtyřiatřicetiletý Kanaďan odehrál v nejslavnější hokejové lize 1 003 utkání, v nichž nasbíral 146 gólů a 413 bodů. Své osobní maximum zaznamenal v sezóně 2008/09, ve které se blýskl 40 asistencemi a 55 body.

Fanshop týmuZ TÁBORA FLAMES: Calgary je na dobré cestě pojistit si svůj nově získaný poklad

Svou cestu do NHL začal na draftu 2002, kdy si jej z celkového 57. místa vybrali Maple Leafs.

„Nyní míříme s rodinou do Německa, ale zde budeme mít i nadále domov a tak to bude i v budoucnosti,“ rozloučil se Stajan na nějaký čas s Calgary.

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: OTÁZKA ZDE

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.