Cammalleri se letos trefil poprvé a hned třikrát

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      7. 11. 2016 13:27     Komentář

Ve správný čas přišlo pro New Jersey střelecké probuzení Michaela Cammalleriho. Čtyřiatřicetiletý křídelník ukončil v jedenáctém utkání čekání na první branku v novém ročníku National Hockey League a především díky jemu Ďáblové po dvou venkovních nezdarech opět naplno bodovali.

„Šance jsem měl i v předchozích utkáních, problém byl pouze v koncovce. Chybělo mi asi víc klidu. Pořád jsem však věřil, že je jen otázka času, kdy to tam spadne,“ poodhalil příčiny své střelecké mizérie zkušený kanadský hokejista.

Premiérového gólového zářezu se dočkal v neděli v Raleighu. Nespokojil se ale jen s jedním zápisem do listiny střelců. Cammalleri překonal brankáře Hurricanes Eddieho Läcka hned třikrát a hodně tučným písmem se tak podepsal pod výhru mužstva z Newarku v poměru 4:1.

„Jsem rád, že se mi zase podařilo dostat puk do branky. Byl to pěkný pocit skórovat a vyhrát zápas,“ uvedl Cammalleri. „Už při té první trefě jsem měl velkou radost. Je super, že z toho byly hned tři góly. S ničím takovým jsem nepočítal.“

Rodák z Richmond Hillu otevřel skóre v páté minutě druhé třetiny. Cammalleri využil ideální pozice, do níž mu naservíroval puk po pěkné akci Travis Zajac a z první se mu povedlo trefit odkrytou část branky.

„Travis předvedl parádní akci. Zbavil se obránců a krásně mě našel na druhé straně,“ poděkoval svému spoluhráči za přesně načasovanou nahrávku.

Bude vás zajímat:

Zhruba o tři a půl minuty později zvyšoval Cammalleri na 2:0, když prudkým švihem z pravého kruhu poslal kotouč pod vyrážečku Läcka. Šestý hattrick kariéry zkompletoval v čase 48:30.

Cammalleri v útočném pásmu převzal chytrou zadovku

Beau Bennetta a přesnou ranou z hranice levého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek soupeřovy svatyně. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

„Všichni chceme být produktivní, snažíme se pomáhat týmu vítězit a rozhodovat zápasy. Podporovat ofenzivu je naše práce. Abychom vyhrávali, musíme dávat víc branek než soupeři. Být mužstvu prospěšný tak jako dnes je skutečně skvělý pocit,“ řekl Cammalleri.

Pro úplnost dodejme, že poslední branku Devils vstřelil v závěrečné minutě zápasu Andy Greene, který při vlastním oslabení poslal puk do opuštěné klece Caroliny. Autorem čestného úspěchu Hurikánů byl Andrej Nestrašil.

Český útočník se prosadil v 54. minutě, když u levé tyčky pohotově zasunul puk za brankovou čáru poté, co se k němu odrazila od zadního mantinelu střela Noaha Hanifina. Nestrašil skóroval v NHL po téměř devíti měsících, na konci letošního února si v duelu s Torontem zlomil dva obratle a dlouhou dobu strávil na marodce.

„Měl by se zlepšovat každým pobytem na ledě. Ať už v zápase nebo tréninkem,“ uvedl kouč Caroliny Bill Peters na adresu svého talentovaného svěřence.

Foto/Photo by: Lisa Gansky