Select Page

Carolina věří, že se Nestrašil v NHL prosadí a nabídla mu novou smlouvu

Carolina věří, že se Nestrašil v NHL prosadí a nabídla mu novou smlouvu

Český hokejista Andrej Nestrašil podepsal s Carolinou dvouletou smlouvu v celkové hodnotě 1,825 miliónu dolarů. V příští sezoně si talentovaný centr vydělá 875 tisíc dolarů a o rok později si polepší o 75 tisíc USD. Vedení amerického klubu to oznámilo na své internetové stránce.

„Andrej je urostlý hráč a dobře se hodí do našeho mužstva, které se tu snažíme budovat. V poslední sezóně bojoval se zraněním, ale dokázal, že by mohl být produktivní i na úrovni National Hockey League,“ řekl generální manažer a výkonný viceprezident týmu z Raleighu Ron Francis.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Slávistický odchovanec odešel do zámoří v roce 2008, o rok později si ho Detroit vybral ve třetím kole draftu NHL ze 75. pozice. Po dvou sezonách 2011-13, kdy pendloval mezi farmami Detroitu v AHL a ECHL, sehrál Nestrašil ročník 2013-14 v Grand Rapids (AHL), kde v 70 utkáních nasbíral 36 bodů (16+20).

V červenci minulého roku kývnul na nabídku klubu z Hockeytownu a podepsal roční dvoucestnou smlouvu za 550 tisíc dolarů. V přípravném kempu Red Wings se předvedl ve výborném světle a prosadil se do hlavního týmu.

První týdny v nejprestižnější hokejové soutěži světa mu však nevyšly úplně podle představ. Ve 13 zápasech zaznamenal dvě asistence. V závěru listopadu ho Detroit zapsal na listinu volných hráčů, aby uvolnilo místo v sestavě pro uzdraveného centra Stephena Weisse (tříslo). Z ní si Nestrašila stáhla Carolina.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy odehrál za Hurricanes 41 zápasů, ve kterých nasbíral 18 kanadských bodů za 7 branek a 11 přihrávek. Tři zápasy absolvoval na farmě v Charlotte (AHL).

Výsledky

18.10.19.10.20.10.
Pittsburgh NY Rangers 5:4
Florida Philadelphia 1:5
Toronto Washington 2:0
Tampa Bay New Jersey 4:5
Vancouver Ottawa 3:0
Colorado Nashville 1:4
Columbus Winnipeg 5:2
Arizona Dallas 1:3
Carolina Edmonton 5:3
Buffalo Vegas 4:5
Montréal San Jose 2:5
Detroit Toronto 3:6
Chicago St Louis 2:5
Montréal Los Angeles 1:5
Vancouver Boston -:-
NY Islanders NY Rangers -:-
Nashville Philadelphia -:-
Tampa Bay Columbus -:-
New Jersey Ottawa -:-
Edmonton Chicago -:-
St Louis Colorado -:-
Carolina Calgary -:-
Dallas Arizona -:-

Twitter