Čechy čekají v Minsku Rusové i Slováci

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      20. 5. 2020 13:29     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čechy čekají v Minsku Rusové i Slováci  

Čeští hokejisté budou hrát na mistrovství světa 2021, které společně uspořádají 7. – 23. května Bělorusko a Lotyšsko, v základní skupině A v Minsku. V běloruské metropoli se utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a outsiderem z Velké Británie. Složení skupin zveřejnila ve středu na svém webu Mezinárodní hokejová federace (IIHF).

Rozdělení do skupin vychází z žebříčku IIHF, který bere v potaz výsledky na MS a olympijských hrách za poslední čtyři roky. Organizátoři turnaje ale mohou stále sáhnout k jedné výměně týmů.

HOKEJOVÁ BOMBA: ROUŠKY NHL ZA PÁR KAČEK!

Skupinu B, jejímž dějištěm bude lotyšská Riga, tvoří obhájci světového zlata Finové, Kanada, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie a Kazachstán.

Hlavním dějištěm turnaje bude Minsk Arena s kapacitou 15 086 diváků. A kromě základní skupiny A se v ní odehrají dvě čtvrtfinále, obě semifinále a zápasy o zlato a bronz.

Světový šampionát se v Minsku konal v roce 2014 a překonal rekord v návštěvnosti. O rok později si ale primát vzala zpátky Česká republika, když MS v Praze a Ostravě navštívilo 652 348 fanoušků.

Druhý hostitelský stadión Arena Riga pojme 10 300 diváků. V lotyšské metropoli se MS konalo už v roce 2006.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.