Černý Petr ve Vancouveru zbyl na Läcka

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      28. 6. 2015 13:47     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Černý Petr ve Vancouveru zbyl na Läcka  

Generální manažer hokejistů Vancouver Canucks Jim Benning se rozhodl řešit přetlak na brankářském postu výměnou Eddieho Läcka do Caroliny, která za něj nabídla dvě pozice v draftu NHL – 2015: 3. kolo (66.) a 2016: 7. kolo.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Eddie Läck, jenž byl mezi fanoušky kanadského celku hodně populární a petici za jeho setrvání podepsalo zhruba 1500 příznivců, si v příští sezóně vydělá 1,3 mil. USD.

„Carolina o mě opravdu stála,“ komentoval Läck tak trochu očekávanou změnu působiště. „Je to pro mě skvělá příležitost a jsem z toho skutečně nadšený,“ dodal jedním dechem.


Bude vás zajímat:


Läcka se upsal Canucks v roce 2010 jako volný hráč. Debut v NHL absolvoval až o tři roky později. V obou sezónách 2013-14 i 2014-15 odchytal za Vancouver 41 utkání.

„Vyzrál jsem jako člověk a mám pocit, že i po profesní stránce jsem na tom v současnosti mnohem lépe. Mám-li být upřímný, pořád cítím, že toho můžu týmu hodně nabídnout. Se svým výkonem nejsem spokojený nikdy. Pokaždé to může být lepší. Snažím se neustále zlepšovat a to je to, co mě stále žene dopředu.“

Sedmadvacetiletý rodák z Norrtälje se v týmu z Raleighu popere o místo brankářské jedničky s Camem Wardem. „Už spoustu let chytá skvěle. Myslím, že se navzájem budeme tlačit k lepším výkonům a věřím, že společně dosáhneme skvělých výsledků,“ míní švédský reprezentant.

Canucks mají nyní na příští dvě sezóny pod smlouvou Ryana Millera s ročním výdělkem šest milionů dolarů. Záda by mu měl krýt Jacob Markström, jemuž právě doběhl dvouletý kontrakt v celkové hodnotě 2,4 miliónu dolarů a 1. července se může stát chráněným volným agentem.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.