Česká noc ve Philadelphii. Neuvirth vyhrál, Gudas skóroval, Voráček nahrával

Největší okamžik Michala Neuvirtha v sobotním odpoledním duelu přišel několik minut před jeho koncem za stavu 4:2 pro Philadelphii. Forvard Tampy Bay Adam Erne, šikovný jednadvacetiletý útočník, tažený před třemi lety ve druhém kole draftu, jel na českého gólmana sám, ten mu ale nedovolil skórovat a udržel své mužstvo ve dvougólovém náskoku.
„Byl to důležitý zákrok pro celý tým,“ zhodnotil Neuvirth sebevědomě situaci. „4:2 nebo 4:3 pár minut před koncem, to je rozdíl.“

Rodák z Ústí nad Labem nestál v brance Flyers od 12. listopadu. Z výhry se radoval poprvé od 3. listopadu. Oč déle byl se zraněním mimo hru, o to důležitější bylo, že se dokázal vrátit vítězně. Zápas určitě neprobíhal ideálně. V první třetině na něj šlo jen sedm střel. Hned první gól z dílny Namestnikova a Kučerova přišel po tak dobře sehrané akci, že byl brankář Flyers prakticky bez šance.
Neuvirth se vracel po 23 vynechaných zápasech, kdy léčil poraněné koleno. „Byla to dlouhá pauza,“ řekl trenér Dave Hakstol. „Nepočítal jsem dny, ale bylo to snad šest nebo sedm týdnů a to je opravdu dlouho na to nebýt v akci. Myslím, že byl solidní, bylo to slušné představení, odvedl pro nás dobrou práci.“
Letci budou Neuvirtha v bráně potřebovat. Na Stevea Masona toho bylo poslední dobou dost. Obránci před ním navíc dělali hloupé chyby. Výsledky Flyers šly dolů. Z posledních osmi utkání Philadelphia sedm prohrála a někdy přitom docela dost inkasovala.

Hru obranných řad kritizoval před sobotním utkáním i generální manažer Ron Hextall. „Všechno je to pečlivosti v naší obraně. Děláme opravdu kritické chyby. Puky po nich potom zbytečně často končí v naší síti, musíme se toho zbavit.“
Neuvirth naštěstí dokázal některé chyby svých spoluhráčů v sobotu napravit. „Pro Neuvyho to bylo důležité,“ řekl k podařenému návratu krajan Jakub Voráček. „První zápas po pauze a on měl pár důležitých zákroků a vyhrál. V neděli nás čeká těžký zápas.“
Voráček byl další viditelnou českou postavou duelu s Tampou Bay. Vlastně se všichni tři Češi mohli snadno stát hvězdami zápasu. Neuvirth se mezi ně nakonec nevešel, Radko Gudas s Jakubem Voráčkem ano. Gudas vstřelil ve 39. minutě důležitý gól na 4:2, když zpoza brány nahazoval puk do brankoviště a ten skončil po odrazu v síti. Voráček si připsal asistence u prvních dvou branek domácích.