Cestovatel Brassard znovu střídá dres. Floridu mění za Colorado

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      25. 2. 2019 20:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cestovatel Brassard znovu střídá dres. Floridu mění za Colorado  

Fanshop týmuDerick Brassard oblékne v letošní sezoně již třetí dres. Ročník začal v černožlutém dresu s tučňákem, začátkem února putoval na Floridu k místním panterům. U nich však stihl pouhých deset utkání, před uzávěrkou přestupů se stěhuje do Colorada.

Florida za jednatřicetiletého centra získala třetí volbu v draftu 2020.

Brassard se u Penguins, kteří jej získali minulý rok z Ottawy, střelecky trápil. Jeho 15 bodů ve 40 utkáních při cap hitu rovných pět milionů dolarů bylo velkým zklamáním. Střední útočník se nachází v posledním roce své smlouvy, Pittsburgh jej ze strachu, aby neodešel bez náhrady, vyměnil na Floridu. Tam v deseti zápasech pobral čtyři body.

Ani na slunném pobřeží se ale dlouho nezdržel. Byl povolán jako pomocná síla do Colorada, které v současnosti ztrácí na play-off jediný bod.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz