Chára neví, proč na něho fanoušci v Torontu bučí

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      29. 9. 2016 14:08     Komentář

Slovenský hokejista Zdeno Chára prožívá hořkosladké pocity. Po vítězství Týmu Evropy v semifinále Světového poháru v Torontu nad Švédskem 3:2 v prodloužení měl obrovitý zadák velkou radost z postupu svého celku do finále prestižního turnaje, ale po prvním finálovém duelu, ve kterém Evropané podlehli favorizované Kanadě 1:3, se nacházel ve zcela opačném rozpoložení.

Cestu za vítězstvím ulehčila domácím hráčům mimo jiné právě jeho chyba. Chára se totiž ve 14. minutě nechal ve středním pásmu školácky obehrát o puk Ryanem Getzlafem, po jehož přihrávce neměl Steven Stamkos se svým prvním gólem v turnaji mnoho práce.

„První dva góly vstřelila Kanada z přečíslení. Musíme se vyvarovat takových zbytečných chyb. Musíme se z nich poučit. Je to jen jeden zápas a hraje se na dva vítězné. Musíme zabrat,“ uvedl po utkání gólman Jaroslav Halák.

Halákův krajan svého zaváhání litoval o to víc, že Výběr Evropy v úvodu zápasu působil lepším dojmem než soupeř. „Je to velká škoda. Mrzí mě to, ale už to nevrátím,“ konstatoval rodák z Trenčína, jenž se stal v Torontu hodně neoblíbeným soupeřem.

Kdykoli se Chára dotkne puku, fanoušci v ochozech Air Canada Centre začnou bučet. Čím si je proti sobě tak popudil? „Mám-li být upřímný, nevím, proč to dělají,“ řekl Chára. „Nemohu ovlivnit chování fanoušků, jen jim někdy nerozumím. Někdy mám pocit, že to dělají jen proto, že prostě potřebují na někoho bučet. Je mi to jedno. Nevadí mi to.“

Bude vás zajímat:

Možná si torontští fanoušci dobře pamatují rozhodující sedmý zápas play off proti Bostonu, ve kterém Maple Leafs vedli už 4:1, ale po senzačním obratu a vítězství 5:4 v prodloužení prošli do druhého kola Bruins. Chára si tehdy připsal jednu asistenci, ale takový Patrice Bergeron vstřelil Javorovým listům dokonce dva góly (v 60. a 67. minutě)…

„Jestli je to kvůli utkání s Bruins, hraje tady i několik dalších kluků z Bostonu (Patrice Bergeron, Brad Marchand – oba Kanada, Dennis Seidenberg – Evropa),“ řekl Chára. „Opravdu nevím. Netrápím se tím. Soustředím se na hru a snažím se hrát co nejlépe.“