Chcete mě? Bryzgalov nabídl své služby Chicagu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      31. 3. 2018 10:38     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chcete mě? Bryzgalov nabídl své služby Chicagu  

Čtvrteční večer byl pro Blackhawks jedinečný. Pozici v bráně jednoho z nejbohatších klubů NHL zaujal pohotovostní brankář Scott Foster, který nikdy nebyl draftován a naposledy chytal v roce 2005 za Michiganskou univerzitu.

Šestatřicetiletý účetní se musel postavit mezi tři tyčky poté, co se během rozbruslení zranil Anton Forsberg a v průběhu utkání i debutující Collin Delia (více čtěte ZDE).

Do Illinois tak doputovala v této souvislosti zajímavá zpráva. Za situace, kdy Jestřáby v bráně tlačí bota, jim nabídl svou pomoc jeden z bývalých gólmanů NHL Ilja Bryzgalov.

Sedmatřicetiletý Rus, který se ve slavné lize naposledy objevil v sezóně 2014/15, se ozval na sociální síti Twittter: „Hej, Blackhawks, potřebujete gólmana, který bude zdravý celý rok?“

S očividnou nadsázkou míněný status se stal hitem a momentálně se může pochlubit více než dvěma tisíci retweety.

Bryzgalov nechytal ve velkých soutěžích od února 2015. V NHL má za sebou 456 zápasů, během nichž postupně oblékal dresy Anaheimu, Phoenixu, Philadelphie, Edmontonu a Minnesoty.

Vítěz Stanley Cupu (2007) a mistr světa (2009) však bude muset svůj sen o návratu do National Hockey League odložit. Delia byl už v pátek schopný znovu chytat a do prvního týmu Blackhawks byl z farmy v Rockfordu povolán Jean-Francois Berube.

Comeback by to ale byl jako hrom!

Titulní foto: Bridget Samuels

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.