Chci vyhrát Stanley Cup a s Flyers mám šanci, říká Travis Konecny

Přidal  Roman Blaha   do  , ,      4. 10. 2019 14:28     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chci vyhrát Stanley Cup a s Flyers mám šanci, říká Travis Konecny  

V dresu Philadelphie dosud odehrál tři kompletní sezony. A další určitě přidá. V září se totiž útočník Travis Konecny dohodl s Letci na nové šestileté smlouvě s roční gáží ve výši 5, 5milionu dolarů.V uplynulé sezóně nasázel podruhé za sebou čtyřiadvacet branek, k tomu přidal pětadvacet asistencí. Ziskem 49 bodů si vytvořil dosavadní osobní maximum.

Fanshop týmu

Dnes večer vyjede na led pražské O2 Areny a odehraje ostrý zápas NHL v zemi svých předků. Po pátečním rozbruslení nám Travis poskytl exkluzivní rozhovor.

Jak se těšíte?

Cítím se dobře. Je vzrušující, že tu můžeme být a zahájit dnes sezónu. Už aby to vypuklo.

Jste v Praze už několik dnů. Užili jste si kromě myšlenek na hokej i nějakou zábavu?

Jasně, měli jsme i nějaké volno. Prohlédli jsme si město, užili nějakou legraci. Ale uvědomujeme si, že jsme tu hlavně kvůli práci.

Jakub Voráček je jedním z lídrů týmu. Jaký byl tento týden hostitel?

Jake je bezpochyby jedním z našich lídrů a je na něm vidět, jak je z dnešního zápasu nadšený. Ukázal nám město a celou dobu si to užívá, že nás tu může mít. Tenhle zápas si rozhodně zaslouží.

Projevila se už nějak výrazně změna na trenérském postu?

Oba trenéři, současný i ten předchozí, mají odlišný styl, ale AV je zatím super. Hodně nám to usnadňuje. Očekává od nás, že budeme makat naplno, ale dává nám najevo, že každý z nás je důležitou součástí týmu, a to je super.

Co očekáváte od dnešního duelu?

Bude to určitě tvrdá dřina. Snad se nám bude dařit a uplatníme to, co jsme dosud nacvičovali. Doufáme v ten nejlepší možný výsledek.

Gratuluji Vám k novému kontraktu. Bylo to snadné rozhodnutí?

Stoprocentně. Chtěl jsem zůstat Letcem na co nejdelší možnou dobu. Flyers jsou skvělá organizace. V hlavě to mám nastaveno tak, že chci vyhrát Stanley Cup. Jsem přesvědčen o tom, že tady mám tu nejlepší šanci toho dosáhnout.

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.