Chicago a Pittsburgh si měnili hráče

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      16. 6. 2019 12:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chicago a Pittsburgh si měnili hráče  

Také sobota přinesla v NHL výměnu. Chicago získalo z Pittsburghu obránce Olliho Määttu, zatímco k Penguins putují útočník Dominik Kahun a volba v pátém kole draftu 2019.

Määttä by měl vyztužit obranné řady Blackhawks, kteří minulou sezónu inkasovali 292 gólů a byli tak v této statistice druhým nejhorším týmem soutěže.

24letému Finovi, který získal s Penguins v letech 2016 a 2017 Stanley Cup, zbývají z jeho stávajícího kontraktu tři roky s cap hitem čtyři milióny dolarů.

O rok mladší Němec Kahun má za sebou produktivní nováčkovský ročník, v němž odehrál všech 82 zápasů a získal 37 bodů za 13 branek a 24 asistencí. Ze smlouvy má platný ještě jeden rok s výdělkem 925 tis. dolarů.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.