Chicago nedovolí fanouškům nosit indiánské ozdoby. Je to neuctivé, tvrdí

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      30. 7. 2020 16:49     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chicago nedovolí fanouškům nosit indiánské ozdoby. Je to neuctivé, tvrdí  

Přestože se Blackhawks mohutné vlně protirasistického hnutí „Black Lives Matter“ zdárně vyhnuli a nemusí odstoupit od svého jména, změny se jim nevyhnou.

Chicago vydalo prohlášení, v němž oznámilo zákaz nošení pokrývek hlavy připomínající indiány. Nařízení se má týkat zápasů v United Center i jiných týmových aktivit.

HOKEJOVÁ BOMBA: Roušky NHL za pár kaček!

„Tyto symboly jsou posvátné a tradičně patří lídrům, kteří si vysloužili velký respekt ve svém kmeni. Neměli bychom je zevšeobecňovat jako běžný kostým,“ uvedl tým.

Připomínáme, že mnohem zásadněji na současnou náladu v USA doplatil celek Redskins z NFL, který se z úcty k indiánům svého jména vzdal a čeká jej přejmenování.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.