Chicagu selhala ofenziva. Využijeme to jako motivaci, slibuje Jonathan Toews

fb-chicagoRoky prověřený střelecky instinkt hráčů Chicaga selhal. Ve třetím utkání se Blackhawks prosadili proti Tampě Bay jen dvakrát, a přestože brankáře hostů zaměstnali víc než Blesky jejich gólmana, odešli domácí ze zápasu poraženi. Tampa uspěla po gólu Cedrica Paquettea, který tři minuty a jedenáct vteřin před koncem stanovil konečné skóre na 3:2
Jestřábi vyhráli do roku 2010 Stanley Cup dvakrát. Tak jako s Anaheimem ve finále konference však znovu pokouší osud a pouští finálového soupeře do trháku. „Bylo to frustrující,“ řekl ke třetímu duelu brankář Corey Crawford. „Udělali jsme hodně dobrých věcí, hlavně ve třetí třetině…“
Ano, Chicago opravdu vstoupilo do třetí třetiny lépe. Po brance Brandona Saada v 5. minutě vedlo 2:1 a zdálo se, že míří za druhým vítězstvím. Palát však po třinácti sekundách vyrovnal a Paquette v závěru dokonal obrat ve skóre.
„Udělali jsme chyby, to se stává,“ řekl Jonathan Toews (na snímku). „Zlepšíme to a pohneme se kupředu, to je všechno, co teď můžeme udělat.“
Kapitán Hawks se snažil ztrátu třetího duelu zlehčovat. Jeho tým prý ukradl Tampě první zápas, teď jí pouze oplatil laskavost. Byla to ale těžká ztráta, která může mrzet. Blesky v prvním utkání dominovaly zejména v první třetině, v té třetí zápas ztratily. Teď se role obrátily.
Chicago je v této sérii mnohem zkušenějším týmem. Aspoň třetího kola play off dosáhlo v pěti ze sedmi posledních let. Tampa nakonec postavila do pondělního utkání brankáře Bena Bishopa, kolem kterého panovaly pochybnosti. Vychytal 34 z 35 střel, které na něj mířily a byl důležitým prvkem na cestě k vítězství Lightning.

„V první třetině jsme měli dát víc než jeden gól,“ řekl Brad Richards, k osmnácti střelám, jež vyslal se svým týmem na Bishopa. „Zpětně vždycky najdete chyby, ale v první části jsme udělali hodně věcí dobře. Zvládli jsme, co jsme chtěli.“
Kromě vstřelení více branek. Marián Hossa minul odkrytou branku o milimetry. Krátce po něm selhal také Teuvo Teräväinen, hrdina otevíracího duelu, také netrefil v jasné příležitosti. „Škoda,“ řekl ke zmařeným šancím Hossa. „Vytvořili jsme si velký tlak, hodně střel. Netrefili jsme dvakrát prázdnou bránu. Trochu to zabolelo, ale bylo před námi pořád dost času.“
Jonathan Toews chce spálené šance použít jako motivaci do dalších zápasů. „Hlavně na začátku jsme toho dost neproměnili. Zlepšíme se v téhle oblasti a použijeme to jako motivaci, abychom v sobě našli vztek a emoce, které potřebujeme, abychom se v příštím zápase vrátili,“ slíbil kapitán.

Foto/Photo by: Lisa Gansky