Chystá se zajímavý návrat? Stewarta zkouší Flyers

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      19. 7. 2019 14:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chystá se zajímavý návrat? Stewarta zkouší Flyers  

Fanshop týmuJednu dobu patřil mezi nejžádanější power-forvardy v NHL. V ročníku 2009-2010 nasbíral v dresu Colorada 64 bodů. Po přestupu do St. Louis ale začala jeho kariéra nabírat sestupnou tendenci. Chris Stewart, který si odehrál i pět zápasů v české extralize, se necelý rok po vyhlášení konce kariéry pokouší znovu získat místo v NHL.

Šanci mu dali ve Philadelphii Flyers. Slibuje si od něj zvýšení konkurence při boji o místo ve 3. a 4. formaci. Před loňskou sezonou se Stewart dohodl na spolupráci se Slovanem Bratislava (tehdy ještě KHL). Když však se měl oficiálně představit novinářům, přes agenta vzkázal, že kvůli vážným rodinným důvodům končí kariéru. V průběhu roku se ale k hokeji vrátil a ročník dohrál ve Velké Británii v celku Nottingham Panthers.

V NHL oblékal dresy Colorada, St. Louis, Minnesoty, Anaheimu, Calgary a Buffala. Nyní v jednatřiceti letech zkouší zabojovat o místo v dalším klubu.

Doposud odehrál Stewart v NHL 652 zápasů a připsal si 321 bodů. Přidá další?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz