Columbus si pojistil na dva roky brankářskou dvojku

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      10. 6. 2017 9:28    Komentář  

Sergeji Bobrovskému bude v Columbusu i v příštích letech krýt záda Joonas Korpisalo. Zástupci Blue Jackets podepsali s finským gólmanem dvouletou smlouvu v celkové hodnotě 1,8 miliónu dolarů. V pátek o tom informoval generální manažer klubu Jarmo Kekäläinen.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Joonas už se několikrát osvědčil. Je to nadějný a pracovitý gólman,“ uvedl Kekäläinen na adresu krajana. „Věříme, že bude i v příštích letech pokračovat ve svém hokejovém rozvoji,“ dodal padesátiletý rodák z Tampere.

Účastník světového šampionátu v Paříži a Kolíně nad Rýnem, jehož Modrokabátníci draftovali v roce 2012 ve třetím kole ze 62. místa, si v nadcházející sezóně vydělá 700 tisíc dolarů a o rok později 1,1 miliónu USD. Na začátku července se mohl stát chráněným volným hráčem.

Teprve třiadvacetiletý gólman odchytal v letošním ročníku NHL 14 zápasů, ve kterých držel brankový průměr 2,88 branky na zápas a přes 90 procentní úspěšnost zásahů (90,5%). Týmu pomohl vyhrát sedm zápasů, v jednom duelu udržel čisté konto.

Blue Jackets včera podepsali i dvě dvoucestné smlouvy. O místo v prvním týmu se v zářijovém kempu popere sedmadvacetiletý útočník Zac Dalpe, který podepsal dvouletý kontrakt (725/250 tisíc dolarů). Švýcarský zadák Dean Kukan uzavřel s Columbusem roční smlouvu (700/85 tisíc dolarů).

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.