COVIDem se nakazilo 26 hráčů NHL

Přidal  Daniel Reichel   do       29. 6. 2020 22:09     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem COVIDem se nakazilo 26 hráčů NHL  

NHL v pondělí oznámila, že ze zhruba 250 testovaných hráčů, kteří od začátku měsíce trénují v klubových centrech, mělo 15 pozitivní výsledek na nový typ koronaviru.

Vedení ligy k tomu uvedlo, že ví o dalších 11 nakažených hokejistech, kteří se zatím do tréninku nezapojili.

Takzvaná druhá fáze návratu začala 8. června, kdy kluby dostaly povolení otevřít svá tréninková centra pro přípravu v maximálně šestičlenných skupinách.

Všichni pozitivně testovaní šli do izolace a dodržují podle soutěže pokyny zdravotnických úřadů v USA a Kanadě.

NHL, kterou přerušila pandemie koronaviru 12. března, se má dohrát v rámci rozšířeného play-off s 24 celky. Tréninkové kempy jsou aktuálně naplánovány na 10. července. Hráči nyní mohou trénovat ve skupinách o 12 členech.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.