Crosby má další otřes mozku, datum návratu je nejisté

Přidal  Roman Blaha   do  , ,      11. 10. 2016 11:32    Komentář  

Až dosud prožíval mimořádný rok. S Pittsburghem si po sedmi letech zopakoval mistrovské oslavy se Stanley Cupem, obdržel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off, s kanadskou reprezentací pak ovládl nedávno skončený Světový pohár, na kterém naprosto dominoval. Nyní však Sidneyho Crosbyho čekají méně radostné dny. Kapitánovi Penguins byl již poněkolikáté v kariéře diagnostikován otřes mozku. Jeho návrat do sestavy Pittsburghu je zatím velmi nejistý.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


O zranění svého klíčového muže v pondělí informoval generální manažer Tučňáků Jim Rutherford. Kouč Sullivan uvedl, že ke zranění Crosbyho došlo během pátečního tréninku. „Detaily ohledně jeho zdravotního stavu bychom si zatím rádi nechali pro sebe,“ konstatoval Sullivan. „V sobotu jsme ho chtěli normálně nasadit do posledního přípravného zápasu, ale necítil se dobře, tak jsme ho ze sestavy vyndali. S doktory potom podstoupil nezbytné procedury a byl mu diagnostikován otřes mozku. Náš lékařský tým teď provede patřičná opatření,“ dodal kouč.

Samotný Crosby chtěl v sobotu hrát, ale po příjezdu do haly se situace změnila. K zápasu nenastoupil, místo toho zamířil na lékařské vyšetření. Plánovanou akci pro fanoušky s názvem Fan Fest, která se v hale konala o den později, ale jako správný kapitán nevynechal.

S otřesy mozku si kanadský útočník užil v kariéře už víc než dost. Během sezón 2010-11 a 2011-12 musel vynechat celkem 101 zápasů. Od 5. ledna 2011 byl mimo hru po zbytek základní části a taky během celého play-off. Přišel i o prvních dvacet zápasů následujícího ročníku. V listopadu 2011 se vrátil na led, ale odehrál jen osm duelů, než se mu symptomy vrátily a vyřadily jej až do března ze hry.

„Bereme tyto záležitosti ohledně otřesů mozku velmi vážně. Náš lékařský tým bude postupovat přesně podle předepsaného protokolu. Zdraví hráčů je vždy na prvním místě,“ říká k celé situaci Mike Sullivan. „Nezáleží na tom, o jakého hráče jde, vždy to cítíme stejně. Tento případ nebude výjimka,“ dodal. „Zranění jsou součástí hry. Je to pro nás výzva, pomoci Sidovi, aby se uzdravil tak rychle, jak jen to bude možné. Na to se teď zaměříme. Být frustrovaní nám moc nepomůže,“ pokračuje kouč.

„Pochopitelně je to pro nás důležitý hráč, ale už jsme se v minulosti se ztrátou našich klíčových hráčů uměli vyrovnat. Je to vždy stejné – musíme to brát jako příležitost pro další hráče. Máme štěstí, že máme dostatečně široký kádr. V kabině máme kluky, kteří jsou schopni náš tým vést k vítězstvím, je tady silná skupina lídrů. Sid je náš kapitán, ale také ostatní nám dodávají potřebné vůdcovství, ať už mají na dresu písmeno nebo ne. Takhle k tomu přistupujeme,“ řekl závěrem Sullivan.

Penguins zahájí nový ročník NHL ve čtvrtek, kdy ve své PPG Paints Areně přivítají Washington. Před utkáním bude slavnostně vyvěšen banner připomínající triumf Tučňáků ve Stanley Cupu 2016.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.