Další Čech dává vale NHL. Jaškin míří do Ruska

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      23. 8. 2019 8:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další Čech dává vale NHL. Jaškin míří do Ruska  

Útočník Dmitrij Jaškin, který se po vypršení roční smlouvy stal v létě nechráněným volným hráčem, bude ve své kariéře pokračovat v KHL. 26letý český reprezentant se dohodl na spolupráci s Dynamem Moskva.

Rodák z Omsku je dalším z Čechů, jež letos odešli ze zámoří do Kontinentální hokejové ligy. Před ním tentýž krok udělali například Andrej Šustr, Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák, Jakub Jeřábek a Libor Šulák.

Jaškin opouští prestižní soutěž po 303 zápasech, v nichž nasbíral 27 gólů a 42 asistencí. Většinu času strávil v St. Louis, které jej v roce 2011 draftovalo ze 41. místa. V uplynulém ročníku pak hájil barvy Washingtonu, za něhož naskočil do 37 duelů se ziskem osmi bodů (2+6).

Vedení Capitals mu další spolupráci nenabídlo.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.