Další hráč útočí na NHL. Neochránili jste mě, osočuje ligu

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      17. 8. 2018 9:58    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další hráč útočí na NHL. Neochránili jste mě, osočuje ligu  

Fanda NHL

Veřejnosti se připomněl další hokejista, který obviňuje NHL ze svých zdravotních potíží. Do boje proti bohaté soutěži se vydal i bývalý obránce Bryan Berard. O případu informuje portál TMZ.

Dnes jednačtyřicetiletý rodák z Rhode Island žaluje ligu za to, že jej neochránila před opakovanými zraněními hlavy. Ty mu měly údajně způsobit vážné problémy, se kterými se potýká i po ukončení kariéry.

První muž draftu 1995 viní NHL, že pěstní souboje a násilí v zápasech glorifikuje a získává z nich „miliardy dolarů“. Berard, jenž o sobě tvrdí, že utržil minimálně pět otřesů mozku, žádá ligu o přehodnocení postojů. Soutěž by tak měla upřednostnit zdraví hráčů před profitem.

Fanda NHL

NEPŘEHLÉDNĚTE: Někdejší tvrďák Carcillo se nemůže smířit se současným stavem NHL

Berard brázdil ledy National Hockey League v letech 1996 až 2008, když postupně vystřídal dresy Islanders, Toronta, Rangers, Bostonu, Chicaga a Columbusu.

Ve snaze pokořit svého bývalého zaměstnavatele navíc není v žádném případě sám. Součástí nadcházejícího soudního řízení proti NHL bude více než sto hokejistů.

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: OTÁZKA ZDE

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.