Další krok mezi legendy. Chára dostihl v počtu zápasů Gretzkého

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 10. 2019 9:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další krok mezi legendy. Chára dostihl v počtu zápasů Gretzkého  

Slovák Zdeno Chára zaznamenal na své pouti mezi nezapomenutelné hráče NHL další dílčí úspěch.

Obránce Bruins naskočil v úterý na ledě Vegas již do svého 1488. zápasu v NHL, čímž v žebříčku počtu odehraných klání prestižní ligy přeskočil Wayna Gretzkého. Legendárního hráče s přezdívkou „The Great One“ odsunul na 24. místo.42letý rodák z Trenčína je ve své 22. sezóně v soutěži a 14. s Bruins. V březnu podepsal s Bostonem prodloužení smlouvy o jeden rok.

K pokoření dvaadvacátého Phila Housleho schází Chárovi sedm utkání. V čele žebříčku se nachází Gordie Howe s 1 767 duely.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.