Další problém pro Floridu. Barkov nedohrál zápas proti Torontu

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      29. 12. 2016 10:33    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další problém pro Floridu. Barkov nedohrál zápas proti Torontu

Hokejisté Floridy nebudou na středeční duel s Torontem vzpomínat vůbec v dobrém. Panteři totiž na domácím ledě podlehli Maple Leafs 2:3 po samostatných nájezdech a navíc přišli o dalšího elitního forvarda. Dlouhodobě absentujícího centra Jonathana Huberdeaua doplnil na marodce Aleksander Barkov.

Rodák z Tampere odstoupil z duelu v prostřední třetině kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla a do hry se už nevrátil. Během dvanácti střídání strávil na ledě devět minut a pět sekund. Na soupeřovu branku vyslal dvě střely.

„Víc budeme vědět zítra. Uvidíme, jak dopadnou lékařská vyšetření,“ sdělil po zápase hlavní kouč Tom Rowe, který nechtěl spekulovat, jak dlouho bude Barkov Panterům chybět. „Teď je to ze dne na den,“ použil tradiční frázi „day-to-day“.

Jednadvacetiletý Barkov je důležitým členem mužstva na ledě i v kabině, takže jeho případná dlouhá absence by byla pro Floridu hodně citelná. Nejproduktivnější hráč Panthers odehrál v letošním ročníku NHL prozatím 36 utkání, ve kterých nasbíral 27 bodů za 9 branek a 18 přihrávek.

„Je to pro nás hodně velká ztráta,“ povzdechl si Rowe. „Aleksander je skvělý hráč. Ve své věkové kategorii je jeden z nejlepších obousměrných centrů v lize, možná ten úplně nejlepší, takže nahradit ho bude hodně obtížné.“