Další rána pro obranu Winnipegu. Byfuglien možná skončí s hokejem

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      18. 9. 2019 15:59     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další rána pro obranu Winnipegu. Byfuglien možná skončí s hokejem  

Fanshop týmuTato letní přestávka se s obranou Winnipegu Jets zrovna nemazlí. Kanadský mančaft opustili Jacob Trouba, Tyler Myers, Ben Chiarot a nově také Dustin Byfuglien. Obrovitý bek požádal klub o osobní volno na neurčitou dobu a zatím není jasné, zda se vůbec k hokeji vrátí.

Vítěz Stanley Cupu se Chicagem a hokejový obojživelník Dustin Byfuglien si loni připsal 31 bodů v 42 zápasech. Většinu loňské sezony zmeškal kvůli zranění ve spodní části těla.

„Řeknu vám to takhle, nehledejte za tím nic zlého. Prostě teď zvažuje své možnosti a myslím, že si na takové rozhodnutí zaslouží soukromí. Potřebuje nějaký čas a my se rozhodli mu jej poskytnout,“ komentoval zprávu o svém klíčovém obránci trenér Jets Paul Maurice.

Je otázkou, jak dále naloží s Byfuglienovou gáží, která činí 7,6 milionů ročně a pokud obrovitý zadák neukončí kariéru nebo jej klub nesuspenduje, tak se bude Tryskáčům počítat do platového stropu.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz