Děkovné video i bučení. Fanoušci Islanders přivítali Tavarese po svém

Přidal  Roman Blaha   do  , , ,      1. 3. 2019 11:24     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Děkovné video i bučení. Fanoušci Islanders přivítali Tavarese po svém  

Na Long Islandu strávil John Tavares dlouhých devět let. Včera se sem poprvé vrátil jako soupeř v dresu Toronta, kterému se v létě upsal jako nechráněný volný hráč. A fanoušci Ostrovanů mu jeho odchod stále nemohou zapomenout, tedy alespoň velká část z nich. Včera využili příležitost, aby mu dali jasně najevo, co si myslí.„Nepotřebujeme tě!,“ skandovali diváci ještě před tím, než Tavares vyjel na led k předzápasovému rozbruslení. Utkání se nehrálo v moderním Barclay’s Center, ale ve starém Nassau Coliseu, kde bývá pravidelně bouřlivá atmosféra.

Fanshop týmu

„Samozřejmě nečekám, že můj návrat uvítají s radostí,“ prohlásil Tavares před zápasem. Jak bývá v podobných případech obvyklé, Islanders připravili svému bývalému kapitánovi děkovné video, které bylo v polovině první třetiny přehráno na multimediální kostce.

Někteří fanoušci však ani během vzpomínkového videa nepřestali dávat hlasitě najevo svou nelibost. Přesto se našlo i dost těch, kteří bývalé jedničce draftu z roku 2009 uznale zatleskali. Stejně jako domácí hráči. Na sociálních sítích ale někteří lidé přispěchali se záběrem, jak se Mathew Barzal, Tavaresův nástupce v roli největší hvězdy týmu, uznalého poklepání hokejkou o led zdržel.

Už v prvním vzájemném zápase na ledě Toronta bylo na Barzalovi znát, že je hodně motivovaný a bere si tento souboj dost osobně. Torontu nasázel před jeho fanoušky hattrick a byl hlavním hrdinou při výhře Isles 4:0. Včera přispěl jednou asistencí k další drtivé výhře 6:1.

Ostrované tedy letos Leafs přehráli i podruhé, a to opět velmi výrazně. Skóre 10:1 ze dvou zápasů hovoří za vše. Vypadá to, že pokud Toronto postoupí přes první kolo play-off, asi se rádo vyhne svěřencům Barryho Trotze. Ten v obou dosavadních duelech předčil opěvovaného Mikea Babcocka na torontské střídačce.

Včera nasazoval Barzala právě na lajnu Johna Tavarese a mladý útočník po ledě létal s ohromnou energií. Tavaresovi mimo jiné uštědřil několik hitů a krosčeků. Jako by mu nemohl odpustit, že si Tavares po odchodu do Toronta nevzpomněl na jeho jméno a nazval ho „ten kluk, co vyhrál Calder Trophy.“ „Byla tu dnes fantastická atmosféra. Tenhle zápas byl velká zábava,“ rozplýval se spokojený Barzal.

Jakmile bylo video u konce, Tavares se povznesl nad bučení a pokřiky domácích fandů, a zamával jim. „Nepotřebujeme tě!,“ dostalo se mu hlasité odpovědi z tribun. Bučení jej provázelo prakticky po celý zápas. Při rozbruslení po něm dokonce někdo hodil hada a při odchodu do kabin mu kolem obličeje prosvištěl hozený dres.

Fandové zkrátka nemohou zapomenout, že během loňské sezóny vyhlašoval, že chce v klubu zůstat a nakonec v létě odešel bez jakékoli náhrady. Zatím to vypadá, že Ostrovanům jeho odchod neublížil, vždyť se pod vedením Barryho Trotze zejména díky skvělé obraně překvapivě vyhřívají na čele Metropolitní divize.

Z tribun se mimo jiných nesly například hlášky jako „je čas jít spát“ nebo „kde máš pyžamo?“, evidentně narážející na fotku, kterou Tavares umístil na sociální sítě poté, co podepsal s Maple Leafs lukrativní kontrakt. Fotografie ho zachycuje, jak v dětství spí v pyžamu s logem Javorových listů.

K emotivnímu návratu Tavarese se před zápasem i po něm vyjádřili i ostatní. Zde jsou jejich postřehy:

Barry Trotz: „John byl tváří tohoto klubu, ale měl právo se rozhodnout jako volný hráč. Je to stejné, jako v každé jiné profesi. Já udělal ve Washingtonu to samé. My dnes hlavně potřebujeme dva body.“

Cal Clutterbuck: „Možná mu mohli během toho videa tleskat. Dával tady do toho všechno, abychom vyhrávali. Ale chápu obě strany.“

Mike Babcock: „John je dobrý kluk. Byl skvělý, když hrál za ně, a teď je skvělý pro nás. Rozhodl se, že chce hrát doma. Nemyslím, že by mu to někdo měl vyčítat.“

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.