Deset let Eurolanche. Známý fanklub Colorada slaví kulaté výročí a vydává knihu

Přidal  Roman Blaha   do  , ,      20. 10. 2017 13:03    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Deset let Eurolanche. Známý fanklub Colorada slaví kulaté výročí a vydává knihu  

Pokud sledujete NHL pravidelně nebo o ní již nějakou dobu čtete, zřejmě jste o nich už někdy slyšeli. Jmenují se Eurolanche a jsou prvním a zároveň největším evropským fanklubem týmu Colorado Avalanche.

Pod názvem „Invasion“ každoročně pořádají zájezd do USA za svým milovaným klubem. Letos slaví tento unikátní projekt desetileté výročí svého vzniku a při té příležitosti také vychází kniha „10 rokov fanklubu Eurolanche“, která podrobně mapuje historii i současnost této party nadšenců.

„Za deset let existence Eurolanche jsem zažil společně s dalšími členy tolik neuvěřitelných zážitků, že jsem se rozhodl dát je na papír. V knize popisuji nejen naše výlety do Denveru a setkání s hráči, ale také život evropských fanoušků NHL, kteří zápasy často sledují v noci,“ říká zakladatel a prezident fanklubu David Púchovský.

Publikace popisuje deset let existence fanklubu prostřednictvím událostí, které se v minulosti podařilo zorganizovat. Nechybí detailní příběh devíti zájezdů Eurolanche do Spojených států a dozvíte se také, jací jsou hráči nejlepší hokejové ligy světa ve skutečnosti. „Jsou tam i vzpomínky na devadesátá léta, kdy jsme neměli internet a NHL se u nás nevysílala v televizi,“ říká autor publikace.

„Zaměřil jsem se také na příběhy fanoušků Avalanche z celého světa,“ prozrazuje Púchovský. „A dozvíte se třeba i to, jak propašovat tuny nakoupených suvenýrů do letadla, abyste neplatili za nadváhu,“ dodal.

„Je to náš společný příběh, proto věřím, že se v knize najde každý fanoušek NHL, nejen ten coloradský,“ věří autor knihy David Púchovský.

Kniha vychází ve slovenské a anglické verzi. Ukázku z knihy a objednací formulář najdete na www.kniha.eurolanche.com.

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.