Děsivá zpráva pro Bryana Bickella. Útočník Hurricanes trpí nevyléčitelnou chorobou

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      12. 11. 2016 9:14    Komentář  

Jedná se o smutnou a šokující zprávu. Carolina Hurricanes v pátek oznámili, že třicetiletému útočníkovi Bryanu Bickellovi byla diagnostikována roztroušená skleróza. Bickell zmeškal poslední čtyři zápasy a jeho pokračování v profesionální kariéře je značně nejisté.

„Už od play-off 2015 jsem neuměl pochopit, co se děje s mým tělem,“ uvedl Bickell v oficiálním prohlášení. „V posledních týdnech jsem opět cítil, že něco není v pořádku. Samozřejmě je to pro mě i mou rodinu šok, ale přesto doufám, že budu schopný vrátit se na led a pokračovat v hraní hokeje, který tolik miluju.“

Roztroušená skleróza je chronické autoimunní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Na nemoc neexistuje žádný známý lék a terapie spočívá pouze ve zmírnění příznaků. Většina pacientů se díky moderní medicíně dožívá vysokého věku, před smrtí ale nemocní postupně ztrácejí schopnost chodit.

„Pro Bryana je momentálně nejdůležitější léčba. Myslíme na něho i celou jeho rodinu. Nyní potřebuje čas na oddych…Prosíme o respektování jeho soukromí,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Caroliny Ron Francis.

Prohlášení ke smutné novině vydali i Blackhawks, se kterými získal Bickell tři Stanley Cupy (2010, 2013, 2015). „Naše myšlenky jsou v těchto těžkých časech s Bryanem, jeho rodinou a Carolinou Hurricanes. V naší organizaci i mimo ni si vybudoval mnoho dlouholetých přátelství, a to díky svému přístupu ke hře a charakteru, jakým se prezentoval,“ uvedl prezident klubu John McDonough.

„Bicks je úžasný hoch. Je těžké slyšet něco takového,“ svěřil se médiím kouč Jestřábů Joel Quenneville.

Ontarijský rodák strávil v Chicagu svých prvních devět sezón v NHL a do Caroliny byl vyměněn až 15. června letošního roku. V dresu Hurricanes stihl odehrát sedm zápasů, v nichž si připsal jeden gól.

Titulní foto: Bridget Samuels / flickr.com

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.(daniel.reichel@nhlnews.cz)