Desjardins končí, Králové si vyhlídli trenérského mazáka

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      8. 4. 2019 5:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Desjardins končí, Králové si vyhlídli trenérského mazáka  

Fanshop týmu

Los Angeles požádalo Edmonton o svolení začít rozhovory s koučem Toddem McLellanem. Informaci jako první přinesl Pierre LeBrun ze stanice TSN.

Oilers zbavili McLellana jeho povinností hlavního trenéra v listopadu, kdy byl nahrazen Kenem Hitchcockem. Jednapadesátiletý Kanaďan je však stále pod kontraktem, který mu do konce příští sezóny zaručuje příjem tří miliónů dolarů.

Kings se k tomuto kroku uchýlili poté, co dále nepočítají s prozatímním koučem Williem Desjardinsem.

Desjardins převzal lavičku Králů na podzim od Johna Stevense, který byl vyhozen už po 14 duelech. Ani on ale nedokázal Kaliforňany nakopnout, když s nimi zaznamenal bilanci 27-34-8.

Nyní již bývalý šéf lavičky byl také nedávno otevřeně kritizován Iljou Kovalčukem, jenž mu vyčítal jeho zásahy do sestavy (čtěte ZDE).

McLellan strávil v Edmontonu čtyři roky. Předchozích sedm pak působil u San Jose, aktuálně největšího rivala Kings.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.