Detroit na výměnu Nyquista netlačí, je připravený na možnost, že by mu nabídl prodloužení smlouvy

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      20. 2. 2019 17:44     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Detroit na výměnu Nyquista netlačí, je připravený na možnost, že by mu nabídl prodloužení smlouvy  

Fanshop týmuGustav Nyquist je součástí sestavy Red Wings už od sezony 2011-2012. Přelomový ročník zažil v letech 2013-14, když si v 57 zápasech připsal 48 bodů a natrvalo už si tím zajistil jisté místo v prvním týmu.

Nyní však devětadvacetiletému rodákovi z Halmstadu končí jeho kontrakt na 4,75 milionů dolarů za sezonu a pokud do léta nepodepíše jinou dohodu, stane se nechráněným volným hráčem. Red Wings tak sondovali, zda by o něj nebyl zájem u ostatních klubů. Švédský útočník má ale ve své smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, které by se před případnou výměnou musel vzdát.

Rudým křídlům se ale zatím nelíbila žádná nabídka, která za Nyquista dorazila, podle Pierre LeBruna z TSN jsou tak připravená nabídnout klíčovému útočníkovi prodloužení kontraktu. Švéd doposud letos nasbíral 48 bodů v 59 zápasech.

Volný trh hrozí i dalším hráčům Motor City a sice Thomasi Vanekovi, Nicku Jensenovi a Jimmymu Howardovi.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz