Detroit překvapil. S Frkem podepsal nový kontrakt

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      25. 6. 2018 20:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Detroit překvapil. S Frkem podepsal nový kontrakt  

Fanshop týmu

Detroit měl v pondělí napilno a jistil si služby svých křídelníků. Jedním z nich byl i Martin Frk, jenž se Red Wings upsal na další rok.

Šestadvacetiletý pelhřimovský rodák odehrál v uplynulé sezóně 68 zápasů s bilancí 11 gólů a 14 asistencí. Z nového kontraktu, jenž mu zaručí třetí sezónu v NHL, si odnese 1,05 mil. dolarů.

Situace ohledně jeho budoucího působení ve „Městě hokeje“ přitom nevypadala ještě před pár dny příliš optimisticky (psali jsme ZDE). Klub se ale nakonec rozhodl s Frkem dál spolupracovat.

Dalším útočníkem, jenž se dočkal smlouvy – tentokrát dvouleté v celkové hodnotě 2,8 mil. – je o tři roky mladší Tyler Bertuzzi. Ten strávil minulý ročník částečně na farmě v AHL. V prvním týmu si připsal za 48 utkání 24 bodů (7+17).

Oba hokejisté se mohli stát 1. července nechráněnými volnými hráči.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.