Detroit se vzdal Nyquista a získal dvě draftové volby

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      25. 2. 2019 7:08    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Detroit se vzdal Nyquista a získal dvě draftové volby  

Fanshop týmu

Red Wings vytrejdovali forvarda Gustava Nyquista do San Jose výměnou za volbu ve druhém kole draftu 2019 a podmíněnou volbu ve třetím kole draftu 2020. Obchod byl stvrzen v pondělí časně ráno.

Pokud Sharks postoupí do finále Stanley Cupu nebo Nyquist podepíše se Žraloky nový kontrakt, změní se podmíněná volba na volbu ve druhém kole.

Devětadvacetiletý Švéd, který strávil celou svou dosavadní kariéru ve Městě hokeje, je v závěrečném roce své smlouvy s cap hitem ve výši 4,75 mil. dolarů. 30 procent této částky bude na svých bedrech stále nést Detroit.

Nyquist odehrál v tomto ročníku 62 zápasů s bilancí 16 gólů a 49 bodů.

Ještě přes samotným trejdem vedení Rudých křídel hráče požadalo, aby se vzdal své klauzule o nevyměnitelnosti, s čímž hokejista souhlasil.Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.